URLOP :)))

od 08-15 wrzesnia 

Chlorek magnezu a nowotwory

Magnez ma podstawowe znaczenie dla żywotności naszych komórek, ale nie można zapominać o jego roli w walce z toksynami i truciznami jako ze nasz organizm jest non-stop bombardowany m.in. przez metale ciężkie. Glutation dla przykładu potrzebuje magnezu do swojej syntezy, która z kolei wymaga cysterny glutamylu-a, glicyny, trójfosforanu adenozyny oraz jonów magnezu by uformować glutation.W przypadku niedoborów magnezu transpeptydaza enzymu y-glutamylowego jest niższa. Wg dr.Russella Blaylocka, niski poziom magnezu wiąże się z gwałtownym wzrostem poziomu wolnych rodników jak i ubytkiem glutationu co jest istotne ponieważ właśnie glutation jest jednym z niewielu znanych molekuł przeciwutleniajacych zdolnych do neutralizacji rtęci. Tak wiec bez działania oczyszczającego i chelatujacego glutationu (magnezu) komórki zaczynają słabnąc a wszelkie nieczystości komórkowe oraz metale ciężkie, kumulowac co w rezultacie daje znakomite warunki dla rozwoju śmiertelnych w skutkach infekcji/raka.

Zachodzi tez olbrzymia zmiana w strumieniu jonowym z zewnętrznych do wewnętrznych membran komórkowych zarówno w uszkodzonych membranach nowotworowych jak uszkodzonych w tych z niedoborem magnezu.

Anghilieri i inni stwierdzili, iż zmiany w membranach komórkowych dają prosta drogę dla transformacji komórek prowadzących do stanów nowotworowych. Używając zainfekowanych nowotworowo komórek doszli także do wniosku, iż membrany fosfolidowe komórek chorych wiążą znacznie mniej magnezu aniżeli komórki zdrowe. Zasugerowano wiec ze brak magnezu może wywoływać stany nowotworowe poprzez zwiększanie przepuszczalności membran. Komórki, którym brakuje tego pierwiastka maja powierzchnie gładsza aniżeli normalnie, z obniżoną kleistością membran analogicznie do zmian występujących w ludzkich komórkach zaatakowanych białaczką. Istnieje także ogromna zmiana w przepływie jonowym z zew.i wew. membran komórkowych (wyższy poziom Ca i Na, niższy poziom Mg i K)zarówno w uszkodzonych membranach nowotworowych jak i tych z deficytem magnezu. Wiadomo wreszcie ze sole ołowiu (Pb)sa bardziej białaczko twórcze w przypadku szczurów z niskim poziomem Mg w organizmie aniżeli u tych z poziomem właściwym, co może sugerować ze Mg ma działanie ochronne.

Magnez działa na różnorodne membrany komórkowe poprzez mechanizmy związane z kanałami wapnia oraz transportem jonowym. Magnez jest tez odpowiedzialny za utrzymanie transmembralnego poziomu sodu i potasu.

Już dawno temu naukowcy postulowali ze suplementach magnezu u osob z jego niedoborami m.in chronicznych alkoholików może zmniejszyć zagrożenie nowotworami złośliwymi a obecnie naukowcy potwierdzili ze wszelkie rodzaje alkoholu nawet wino czy piwo- sa równie wysokim czynnikiem ryzyka w powstawaniu raka piersi u kobiet. Badania prowadzone przez dr.Arthura Klatsky`ego w ramach the Kaiser Permanente Medical Care Program in Oakland, Calif i opublikowane na kongresie the European Cancer Organization W Barcelonie pod koniec 2007 wykazały ze spożycie 1-2 porcji alkoholu dziennie przez kobietę zwiększa ryzyko raka piersi o 10%,natomiast natomiast przypadku spożycia więcej niż 3 porcji alkoholu dziennie ryzyko wzrasta o 30%. Każda porcja alkoholu obniża, bowiem poziom magnezu w organizmie.

Rak piersi to drugi najpopularniejszy typ nowotworu zabijający kobiety zaraz po raku płuc. Zostaje zdiagnozowany średnio u 1.2 miliona ludzi na całym globie rocznie ,a zabija 500,000 z nich.

Gdyby to sprawdzono najprawdopodobniej byłoby bardzo trudno znaleźć pacjenta z nowotworem, u którego poziom komórkowy magnezu oscylowałby w okolicach właściwego co oznaczać może iż nowotwory nie pojawiają się tam gdzie środowisko komórkowe pełne jest tego pierwiastka. Wydaje się wiec więcej niż sensownym z medycznego punktu widzenia aby nasycać organizm magnezem trandermalnie. Szkoda ze rozwiązanie to nie znajduje jeszcze zrozumienia wśród medycznego establishmentu. Chociaż magnez polepsza wew. produkcje substancji obronnych takich jak antyciała i znacząco poprawia aktywność operacyjną białych krwinek, ponadto wpływa na wiele innych funkcji zapewniających integralność metabolizmu komórkowego nikt dotychczas nie pomyślałby użyć go już w początkowym etapie leczenia nowotworów. Co gorsze nie używa się go także w dalszym etapie leczenia, nie używa się go w ogóle zamiast tego chętnie stosuje naświetlania czy chemioterapie co nota bene dalej obniża poziom tego pierwiastka w organizmie.
Zaniedbaniem jest wiec zaniechanie uzupełniania poziomu magnezu szczególnie przypadkach nowotworow, w których zagrożone jest zycie pacjenta. Anastazjeloga, który ignoruje kwestie poziomu magnezu w organizmie pacjenta można porównać wręcz do lekarza udzielającego pierwszej pomocy, który nie stosuje sztucznego oddychania w sytuacji, gdy pacjent przestaje oddychać. Jeśli dochodzi do wyboru w kwestii podania się lub odrzucenia chemioterapii, po wielokroć powinno się zwrócić uwagę na działanie w celu uzupełnienia komórkowych zapasów magnezu.
Chlorek magnezu jest pierwszym i najważniejszym środkiem w strategii walki z nowotworami. Od pierwszego dnia terapii należy wręcz zatopić się w trandermalnie aplikowanym chlorku magnezu. Może to zabrać ok. 3-4 miesięcy by przy kuracji przez skórnej doprowadzić do wyrównania poziomu pierwiastka w organizmie, ale już po kilku dniach pacjent zaczyna odczuwać ratujące zycie efekty lecznicze. Doświadczenie owo jest dla wielu pacjentów doświadczeniem porównywalnym z tym, co czuje osoba desperacko spragniona wody w momencie wyjścia z.pustyni.
Ta sama siła magnezu uratuje zycie pacjenta w przypadku zatrzymania akcji serca czy zmniejszy negatywne następstwa udaru, jeśli zostanie on podany w odpowiednim czasie i odpowiednio szybko. Wszystko co pacjent powianiem zrobić to dodanie pierwiastka do kąpieli lub spryskanie min ciała. Czy może być to prostsze?
Chlorek magnezu zaaplikowany bezpośrednio na skóre jest przez nia absorbowany i ma natychmiastowe działanie w przypadku bóli ostrych i chronicznych.

O wapniu i raku.

Eksperci twierdza, iż zwiększone spożycie wapnia może być nierozsądne w świetle ostatnich doniesień pokazujących ze wysokie ilości tego minerału w organizmie mogą zwiększać ryzyko raka prostaty. ”Istnieją dowody sugerujące ze wapń może odgrywać ważną role w rozwoju raka prostaty” -twierdzi dr.Carmen Rodrigez- epidemiolog z Amerykańskiego Stowarzyszenia Raka (ACS).Twierdzi ona tez ze w 1998 roku badania w Harwqard School of Public Health prowadzone na 47,781 mężczyznach wykazały ze spożycie pomiędzy 1,500 a 1,999mg wapnia dziennie nieomal podwoiło ryzyko przerzutów nowotworu prostaty w stosunku do tych pacjentów, którzy spożywali zaledwie 500mg dziennie lub mniej.

Wapń i magnez maja przeciwne działanie na strukturę naszego organizmu. Zasada jest iż im bardziej sztywna i nieelastyczna jest struktura organizmu tym mniej wapnia a więcej magnezu potrzebujemy.
W roku 1998 naukowcy z Harwardu opublikowali wyniki badan nad temat spożycia produktów mlecznych obejmujące 526 mężczyzn z zdiagnozowanym rakiem prostaty oraz 536 podobnych mężczyzn, u których choroby nie wykryto. Wyniki pokazały 50% wzrost ryzyka zapadnięcia na te chorobę i niemal podwojone ryzyko przerzutów wśród mężczyzn konsumujących duże ilości produktów mlecznych, prawdopodobnie, produktów/g badaczy, z powodu dużej zawartości wapnia w takiej diecie. Dalsze badania z Harvardu opublikowane w 2001roku objęły grupę 20,885 mężczyzn i wykazały 32% wyższe ryzyko zapadnięcia na raka prostaty u osob z dużym spożyciem produktów mlecznych aniżeli u tych z spożywających ich niewiele.

Inne niepożądane efekty nadmiernego spożycia wapnia to m.in. wysokie ciśnienie krwi, formowanie się kamieni nerkowych oraz inne dysfunkcje w pracy nerek. Podwyższony poziom wapnia w organizmie jest także wiązany z artretyczną degeneracja stawow , wapnieniem tkanek miękkich, nadciśnieniem, udarami, wzrostem trojglicerydów VLDL, zakłóceniami gastryczno-jelitowymi, obniżeniem nastroju, depresjami, chronicznym zmęczeniem oraz ogólnymi zaburzeniami w równowadze mineralnej m.in. w poziomie magnezu, cynku, żelaza i fosforu w organizmie. Wysoki poziom wapnia wchodzi w niepożądaną reakcje z witamina D osłabiając jej działanie anty-nowotworowe i sprawiając iż konieczna jest dodatkowa suplementacja tej witaminy.

Magnez jest minerałem młodości, chroni przed zwapnieniem organów i tkanek charakterystycznym dla związanej z procesami starzenia się degeneracji naszego ciała.

Zalecenia żywieniowe dotyczące spożycia magnezu oraz wapnia wynoszą od 1:2 do 1:1.Dla osob szczególnie zainteresowanych prewencja anty-nowotworowa racja ta powinna wynosić raczej 1:1 a w ciągu pierwszego półrocza kuracji 10:1 na rzecz magnezu. Ostrożnością powinni jedynie wykazać się pacjenci z poważnymi schorzeniami nerek.

Nawet do 30% energii komórkowej spożytkowane jest na pozbycie się nadmiaru wapnia z komórek.

Lekarze stosujący leczenie magnezem znają dobrze korzyści płynące z podniesienia poziomu tego pierwiastka w organizmie pacjenta. U pacjentów z nowotworami szansą na szybkie i znaczące podniesienie poziomu Mg jest użycie trandermalne oraz suplementacja doustna przypadkach ostrych 3 razy dziennie, w innych 2 razy choć pamiętać należy ze silna kuracja jedna dawka (1uncja)naturalnego chlorku magnezu będzie miała już znaczące i odczuwalne działanie.

Zapotrzebowanie na wapń zarówno u mężczyzn jak i kobiet jest niższe niż sadzono.

Wiedza medyczna nie ukrywa ze magnez jest faktycznie kluczem do prawidłowej asymilacji i spożytkowania wapnia oraz innych ważnych substancji odżywczych w organizmie. Jeśli spożywamy zbyt dużo wapnia a niewystarczająco magnezu, nadmiar tego pierwszego nie jest wykorzystany właściwie i de facto staje się dla nas toksyczny prowokując w rezultacie zaburzenia zdrowotne. Nadmiar wapnia w organizmie świadczy o niedoborze magnezu (Rude i inni, 1976r).Nawet niewielkie uszczuplenie poziomu magnezu w organizmie znacząco zwiększa nagromadzenie się wapnia. (Fatemi i inni , 1991r).

Przezskórna terapia magnezem-idealny sposób na kontrolowanie bólu.

W Ameryce Połnocnej spożycie magnezu spadło o 50% w ostatnim stuleciu, czego wyniki sa drastyczne. Duże grupy ludzi cierpią –zupełnie niepotrzebnie- z powodu bólu, spowodowanego m.in. migrenami czy skurczami mięśni-, ponieważ nie dostarczają organizmowi wystarczającej ilości magnezu. Chlorek magnezu natomiast działa niczym uniwersalny tonic komórkowy redukując stany zapalne i napięcia.

Magnez a cukrzyca.

Cukrzyca to kolejna jednostka chorobowa świadcząca o niedoborach magnezu. Diabetycy potrzebują go więcej oraz wytracają go więcej niż ludzie zdrowi. Ok 80% cukrzyków cierpi na zaburzony przepływ międzykomórkowy tego pierwiastka. Badania wykazują ze niskie spożycie Mg zwiększa ryzyko zapadnięcia na cukrzyce II stopnia az o 1/3.Co więcej magnez i insulina potrzebują siebie nawzajem jako ze bez magnezu trzustka nie wydziela insuliny w wystarczającej ilości lub tez ta ostatnia nie działa wystarczająco efektywnie by prawidłowo kontrolować poziom cukru we krwi. Z drugiej zaś strony, bez insuliny magnez nie jest transportowany z krwi do komórek gdzie ma największe działanie.

Magnez wspomaga wydzielanie insuliny, wspomagając w ten sposób metabolizm cukru. Bez magnezu insulina nie jest w stanie dostarczyć glukozy do komórek, w rezultacie dochodzi do blokady zarówno glukozy jak i insuliny we krwi, co spowodować może różnorodne uszkodzenia tkanek.

Wg danych opublikowanych przez the British Journal of Cancer w 2002, 4% wszystkich przypadków raka piersi-ok.44,000 przypadków rocznie-w Wielkiej Brytanii wynika z konsumpcji alkoholu. Powstaje jednak pytanie-na, które nie odpowiedzieli jak dotąd lekarze-czy winny jest tu rzeczywiście sam alkohol czy tez wynikający z jego spożycia spadek poziomu magnezu w organizmie? Chociaż istnieją badania wykazujące ze niewielkie spożycie alkoholu może zapobiegać np. atakom serca to pożytek jest tu niewielki skoro z drugiej strony spożycie alkoholu wywoływać może raka. Być może gdyby zastosowano suplementacje magnezu w pijących kobiet, które poddano badaniom nie zanotowano by wzrostu liczy nowotworów wynikających z spożycia alkoholu.

Alkohol jest znany ze swojego dziania obniżającego poziom magnezu i właśnie magnez stanowi jeden z pierwszych suplementów podawanych tym, którzy pragną porzucić nałóg oraz poddać się detoksyfikacji.

Badacze z the School of Public Health at the University of Minnesota doszli do wniosku ze dieta bogata w magnez obniża występowanie raka odbytu. Poprzednio wspomniane badania w Szwecji wykazały zaś ze kobiety spożywające duże ilości magnezu były zagrożone rakiem o 40% mniej w stosunku do tych z niskim spożyciem pierwiastka.

Inne badania wykazały wzmozoną zapadalność na nowotwory w regionach o niskim poziomie magnezu oraz selenu. w glebie i wodzie pitnej. Np w Egipcie poziom zapadalności na nowotwory wynosi zaledwie 10% przypadków z Europie oraz Ameryki. Wsrod rolników egipskich zaś jest to przypadłość praktycznie nieznana.Dlaczego? Odpowiedzią jest być może ekstremalnie wysokie spożycie magnezu (2,5-3g)w tych wolnych od nowotworów społecznościach-10razy większe aniżeli w większości społeczeństw zachodnich.

The School of Public Health at the Kaohsiung Medical College na Tajwanie ogłosiła wyniki badan dowodzace ze magnez takze wywiera ochronny efekt w przypadku nowotworów gasstrycznych ale tylko w grupoie w najwyzszym jego poziomem w organizmie.

Chlorek magnezu a nowotwory.

Magnez ma właściwości stabilizujące trójfosforan adenozyny (ATP) dając w ten sposób możliwość reprodukcji i rekonstrukcji w obrębie DNA (kwas dezoksyrybonukleinowy) i RNA (matrycowy kwas rybonukleinowy).Dzieje się to z siłą nieporównywalną do niczego innego w całym świecie medycyny. Co więcej nie ma żadnego substytutu chlorku magnezu w obrębie ludzkiej fizjologii, żaden związek nie ma nawet pokrewnych właściwości jeśli chodzi o jego efektywność na całościowo pojętą fizjologie komórkową.Bez dostatecznej ilości chlorku magnezu nasz organizm zaczyna kumulować toksyny i odpady kwasowe, degeneruje się gwałtownie i przedwcześnie starzeje. Nie da się także zignorować roli chlorku magnezu i jego działania przezskórnego w leczeniu chronicznych lub ostrych zaburzeń zdrowotnych a gł. nowotworów.

Nasycenie magnezem powoduje szybkie zanikanie okostnowych guzów nowotworowych.

Naukowcy konkludują bezsprzecznie, iż niedobory magnezu jak i przeciwutleniaczy sa ważnym czynnikiem ryzyka w przypadku białaczki. Dowiedziono także ze ok.46%pacjentow cierpiących na nowotwór cierpiało również na niedobór magnezu. Wiadomo ze zjawisko to jest powszechne u pacjentów z rakiem w stanie krytycznym. Badania dotyczyły także zwierząt i pokazały, iż deficyty magnezu powodowały stany nowotworowe krwinek białych np. u młodych szczurów. 
Normalnie nie wydawałoby się ze niedobory magnezu (Mg) mogą paradoksalnie zwiększać ryzyko lub tez chronić przez nowotworami, ale ostre stany odwodnienia oraz asfiksji (uduszenia)sa w stanie spowodować krytyczny stan niedoboru magnezu i bezpośrednio prowadzić do nowotworow. Jeśli weźmie się pod uwagę ze transport ponad 300 enzymów i jonów wymaga magnezu a także ze jego role w metabolizmie kwasow tłuszczowych i fosolipidów mającą wpływ na przepuszczalność i stabilność membran, widać wyraźnie, iż deficyt tego pierwiastka prowadziliby do fizjologicznego ubytku komórkowego, co prowokowałoby w następnej kolejności stany nowotworowe. Niestety wszystko, co osłabia fizjologie komórkowa prowadzi do infekcji otaczających i penetrujących tkanki nowotworowe. Takie infekcje sa integralną częścią stanów nowotworowych. Tak wiec brak magnezu stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia naszych komórek, które bez dostatecznej ilości Mg wapnieją i gniją, stając się także doskonałym pożywieniem dla drożdży i grzybów, które osłabiają nasze siły witalne.

Ponad 300 różnorakich systemów enzymatycznych zależy od magnezu ułatwiającego ich działanie katalityczne m.in. metabolizm trójfosforanu adenozyny, aktywacje kreatyniny-kinazy etc.

Wiadomo ze powstawanie raka wywołuje zaburzenia w dystrybucji magnezu, które prowadzą do mobilizacji magnezu w komórkach krwi i uszczuplenie jego zapasow w tkankach nie-nowotworowych. Niedobór magnezu wydaje się wiec być czynnikiem wywołującym raka zaś w przypadku guzow litych wysoka suplementacja magnezu powstrzymuje rozwój nowotworu. Zarówno powstawanie nowotworu jak i niedobór magnezu zwiększają przpuszczalnosc i ciekłosc membran plazmowych. Naukowo dowiedziono także ze membranach fosfolidowych komórek rakowych znajduje się znacznie mniej Mg+++ aniżeli w membranach normalnych zdrowych komórek.

Magnez chroni komórki przez aluminium, rtęcią, ołowiem ,niklem, kadmem i berylem.