MIÓD GRYCZANY 375g

22,00 zł

MIÓD GRYCZANY

Literatura mówi nam, że miód gryczany ma dobroczynny wpływ na serce i układ krążenia oraz ma właściwości ochraniające wątrobę. Wskazany jest także przy schorzeniach układu oddechowego. 

Ilość
Oczekiwanie na dostawę

  • Bezpieczne transakcje! Bezpieczne transakcje!
  • Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h
  • Darmowy zwrot towaru! Darmowy zwrot towaru!

Ogromne walory odżywcze i lecznicze miodu pszczelego cenione były już w starożytnym Egipcie. Systematyczne spożywanie miodu przez dzieci wpływa korzystnie na szybki przyrost ciała, wzmacnia rozwój umysłowy i zwiększa odporność na choroby. Natomiast u osób dorosłych wyczerpanych pracą, umożliwia szybszą regenerację organizmu.

Oferowany przez nas miód to najwyższej jakości naturalny produkt pszczeli pochodzący z ekologicznie czystych okolic Roztoczańskiego Parku Narodowego. Pozyskiwany jest metodą tradycyjną w gospodarstwie pasiecznym Pana T. Kozaka. 

 

Miód może mieć konsystencję gęstego płynu (patoka) lub skrystalizowaną (krupiec). Krystalizacja miodu jest zjawiskiem naturalnym i zachodzi w każdym miodzie. Jej czas jest różny i zależy generalnie od pożytku, z jakiego miód został wyprodukowany oraz od stopnia dojrzałości miodu. Warto podkreślić, że proces krystalizacji miodu nie zmienia jego składu ani właściwości odżywczych i leczniczych.

 

Miód pszczeli gryczany powstaje z nektaru kwiatów gryki rosnącej na czystych polach południowo-wschodniej Polski. W stanie płynnym jest koloru ciemnoherbacianego do brunatnego. Po skrystalizowaniu ma barwę brązową. Ma swoisty, ostry, lekko piekący smak. Swym aromatem przypomina silny zapach kwiatu gryki.

 

Miód gryczany zawiera dużo biopierwiastków. Zaleca się jego spożywanie przy niedoborze magnezu, żelaza, witaminy C i białka. Pobudza proces odnowy i wzmocnienia organizmu. Jest pomocny w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego, a także przy miażdżycy, nadciśnieniu, zapaleniu nerek oraz grypach gorączkowych. Ponadto sprzyja tworzeniu się kostnicy po złamaniach.

 

Zawartośćnetto:375g

792