SELEN TRISANA 100 kapsułek

99,00 zł

TRISANA® vital Selen

ochrona komórki przed agresywnymi wolnymi rodnikami tlenowymi

 

Ilość

  • Bezpieczne transakcje! Bezpieczne transakcje!
  • Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h
  • Darmowy zwrot towaru! Darmowy zwrot towaru!

Selen jest pierwiastkiem ważnym dla wielu procesów życiowych. W organizmie znajduje się we wszystkich tkankach. Największe ilości zawierają nerki, wątroba, śledziona, trzustka i jądra. Selen wchodzi w skład peroksydazy glutationu, enzymu chroniącego komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Niszczy ona nadtlenek wodoru i nadtlenki związków tłuszczowych, biorących udział w rozwoju miażdżycy. Selen tworzy proste i kompleksowe związki z niektórymi metalami - kadmem, talem i srebrem, które jako słabo rozpuszczalne są mniej toksyczne. Rtęć i ołów również ulegają związaniu, ale mogą tworzyć się kompleksy zatrzymywane w wątrobie i nerkach. Ponadto selen występuje również w płytkach krwi (trombocytach) i czerwonych ciałkach krwi (erytrocytach), chroniąc cząsteczkę hemoglobiny. U osób starszych stężenia selenu w erytrocytach są znacznie niższe w porównaniu ze stężeniami u osób młodych. Dodatkowo w surowicy wyodrębniono białko zawierające selen, które wiąże ok. 36 % selenu osocza. Zmniejszając lepkość krwi i ryzyko zakrzepów selen przyczynia się do ochrony układu krążenia. Palaczom papierosów (narażonym na zmasowany atak wolnych rodników z każdym haustem dymu tytoniowego wciąganego do płuc) sugeruje się uzupełnienie diety w związki selenu. W obrębie skóry selen przyczynia się do ochrony jej struktur przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Dodatkowo spełnia ważną rolę w przemianie hormonów tarczycy, gdzie mniej aktywna tyroksyna przekształcana jest w bardziej aktywną biologicznie trójjodotyroninę.

 

Przyczyny niedoboru selenu:

• zbyt niska koncentracja tego pierwiastka w glebie, co przekłada się na skąpą obecność w pożywieniu i następstwa w postaci deficytu pokarmowego

• choroby żołądka i jelit

• nadmierna konsumpcja alkoholu i palenie papierosów

• narażenie na obecność metali ciężkich

Zawartość : 100 kapsułek

Skład produktu

Skład: mączka kukurydziana (60,5%)- substancja wypełniająca, drożdże selenowe 0,2% (20,0%), kapsułka hydroksypropylmetylcelulozowa (9,3%).   

 

wartość odżywcza   1 kapsułka   100g   *%RDA 
wartość energetyczna    0,79kJ/3,29kcal    317,3kJ/1327,7kcal  
białko    0,025g   10,08g 
węglowodany   0,04g   55,24g 
tłuszcz   0,00g   0,81g 
selen   100µg     40,32mg   182%

*-%RDA zalecanej dawki dziennej według rozporządzenia UE 1169/2011

Producent : TRISANA

 

390
5 Przedmioty