MIÓD LIPOWY 400g -

20,00 zł

MIÓD LIPOWY

Ilość
Oczekiwanie na dostawę

  • Bezpieczne transakcje! Bezpieczne transakcje!
  • Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h
  • Darmowy zwrot towaru! Darmowy zwrot towaru!

MIÓD LIPOWY

Oferowany przez nas miód to najwyższej jakości naturalny produkt pszczeli pochodzący z ekologicznie czystych okolic Roztoczańskiego Parku Narodowego. Pozyskiwany jest metodą tradycyjną w gospodarstwie pasiecznym Pana T. Kozaka. 

 

Miód może mieć konsystencję gęstego płynu (patoka) lub skrystalizowaną (krupiec). Krystalizacja miodu jest zjawiskiem naturalnym i zachodzi w każdym miodzie. Jej czas jest różny i zależy generalnie od pożytku, z jakiego miód został wyprodukowany oraz od stopnia dojrzałości miodu. Warto podkreślić, że proces krystalizacji miodu nie zmienia jego składu ani właściwości odżywczych i leczniczych.

 

Miód pszczeli lipowy to jeden z najlepszych i najsmaczniejszych odmian miodu nektarowych. Powstaje z nektaru kwiatów tej rośliny. Ma barwę od zielono-żółtej do bursztynowej. W stanie płynnym jest koloru zielono-żółtego lub żółtego. Po skrystalizowaniu ma barwę żółto-pomarańczową lub bursztynową. Ma wyrazisty, ostry, z lekką goryczką smak. Swym aromatem przypomina silny zapach kwitnącej lipy i gorącego lata.

 

Produkt zgodny z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 03.10.2003 r.

 

Kraj pochodzenia surowca: Polska. Miód ten może być stosowany przy schorzeniach dróg oddechowych. Ma dobroczynny wpływ na serce i układ krążenia i układ nerwowy

 

Wartość odżywcza:

 wartość energetyczna:     ok. 330kcal (1320kJ/100g produktu)

Zawartość białka:            ok. 0,5g/100g produktu

Węglowodany:                ok. 70g/100g produktu

Skład: Miód lipowy 100 %

Masa netto: 400g 

845