Galangal-Galgant mielony korzeń proszek BIO 40g

12,00 zł

Galgant (Alpinia lekarska) mielony jest jednym z ziół polecanych w diecie Świętej Hildegardy. Ta przyprawa nadaje się do potraw mięsnych (również wędzonych), azjatyckich i indyjskich. 

Ilość

  • Bezpieczne transakcje! Bezpieczne transakcje!
  • Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h
  • Darmowy zwrot towaru! Darmowy zwrot towaru!
GALGANT  - jedna z najważniejszych przypraw i  dobroczynnych środków  w kuchni Hildegardy. Nazywany jest inaczej  w medycynie św. Hildegardy  "cudowną przyprawą" ze względu na swoje szerokie zastosowanie w kuchni.
Zastosowanie:
Jest środkiem nasercowym pomagającym na bóle, osłabienie i skurcze serca oraz zaburzenia krążenia, kurcze żołądka i jelit (syndrom Roemhelda), dolegliwości miesiączkowe, stany wyczerpania i osłabienia. Ma właściwości rozkurczowe. W koncepcji Hildegardy jest jednym z najskuteczniejszych środków na wzdęcia, mdłości, witalizację serca i układu krążenia. Dzięki ostrym substancjom czynnym galgant powoduje rozwarcie skurczonych naczyń wieńcowych serca i na drodze odruchu językowo-sercowego powoduje zwiększony dowóz tlenu i dokrwienia mięśnia sercowego, wskutek czego ból serca ustępuje. Normalizuje się też ciśnienie tętnicze. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym galgant pomaga w bólach reumatycznych i w rwie kulszowej.
Wspomaga trawienie, zapobiega kolkom jelitowym. Chroni przed utratą słuchu.
Sposób użycia: 
Galgant jest ciepły i nie zawiera w sobie zimna, ma działanie zdrowotne. Człowiek, który ma wysoką gorączkę niech pije ten proszek zalany gorącą wodą. Wysoka gorączka ustąpi. 
"...jeśli ktoś cierpi z powodu bólu kręgosłupa, niech pije galgant w ciepłym  winem, a ból ustanie"
" ...jeśli ktoś czuje ból w sercu, lub ma słabe serce,  niech je galgant, a poczuje się lepiej."
Można go stosować zapobiegawczo dodając do wszelkich potraw 1-2 szczypty sproszkowanego galgantu . 
Na odporność w sezonie jesienno zimowym i przeziębienie zażywać szczyptę galgantu w herbacie z malin.
Kraj pochodzenia :Indonezja 

Waga netto: 40 g.

280
5 Przedmioty