MISO HATCHO CZYSTE SOJOWE [ 400g ]

40,00 zł

Miso HATCHO jest najbardziej odżywcze ze wszystkich miso.

Ilość
Oczekiwanie na dostawę

  • Bezpieczne transakcje! Bezpieczne transakcje!
  • Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h
  • Darmowy zwrot towaru! Darmowy zwrot towaru!

Miso to tradycyjna gęsta pasta japońska produkowana ze sfermentowanego ryżu, pszenicy i/lub soi, z solą i drożdżami. Najbardziej tradycyjna odmiana miso sporządzana jest z soi.
Najczęściej gęsta pasta używana jest do sosów, kiszonych (piklowanych) warzyw lub mięs, a także miksowana z dashi, tworząc misoshiru , najpopularniejszą w Japonii zupę.
Dzięki wysokiej zawartości białka oraz bogactwu witamin i minerałów, miso odgrywała najważniejszą rolę żywieniową w Japonii.
Miso nadal jest bardzo rozpowszechniona zarówno w tradycyjnej kuchni japońskiej, jak i w nowoczesnym żywieniu bowiem zawiera wiele pożytecznych organizmów, takich jak bakterie mlekowe, które w jelicie cienkim ułatwiają trawienie i wchłanianie pożywienia oraz sprzyjają powstawaniu niektórych witamin.
Jeśli nie ma wystarczającej ilości tych bakterii, pożywienie, nawet dobrej jakości, nie zostanie całkowicie strawione. Miso dostarcza ich w znanej od wieków postaci.
Dodatkowo, w miso licznie występują inne ważne składniki odżywcze, takie jak wapń, fosfor, żelazo, potas i magnez. W mniejszych ilościach także siarka i miedź oraz inne potrzebne składniki.
Miso jest głównie słona, lecz smak i aromat zależą od wielu czynników i składników użytych w czasie procesu fermentacji. Istnieje szeroka gama odmian miso – słone, słodkawe, ziemiste, owocowe i pikantne.
Oryginalne, czyste sojowe miso japońskie, otrzymane metodą naturalnej, 3-letniej fermentacji.
Miso HATCHO jest najbardziej odżywcze ze wszystkich miso.
Skład :
całe ziarno sojowe 54% ,woda , sól morska 10.5% , prażona mąka jęczmienna,dodatek fermentacyjny ( aspergillus oryzae).
Zastosowanie :
Najczęściej używane jako dodatek do zup , zapiekanek, kotletów, past, sosów, kanapek...
Dystrybutor : Vegamarket.

Zawartość netto : 400gram.

914