SKRZYP ziele EKO 100g

9,00 zł

Ziele skrzypu - herbatka ekologiczna

Według literatury zielarskiej ziele skrzypu uzupełnia niedobory krzemu, potasu, magnezu oraz niektórych mikroelementów.

Ilość

  • Bezpieczne transakcje! Bezpieczne transakcje!
  • Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h Błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h
  • Darmowy zwrot towaru! Darmowy zwrot towaru!

Ziele skrzypu - herbatka ekologiczn

a

Według literatury zielarskiej ziele skrzypu uzupełnia niedobory krzemu, potasu, magnezu oraz niektórych mikroelementów; ponadto skrzyp wpływa pozytywnie na procesy metaboliczne organizmu, ma dobry wpływ na stan skóry, włosów, tkanki łącznej i kości. Dzięki swoim właściwościom stosowana może być przez osoby w średnim i starszym wieku.

Napar z ziela skrzypu uzupełnia niedobory krzemu, potasu, magnezu oraz niektórych mikroelementów.
Wpływa pozytywnie na procesy metaboliczne organizmu.
Wykazuje dobroczynne działanie na stan skóry, włosów, tkanki łącznej i kości. Polecany jest głównie osobom w średnim i starszym wieku.
Skrzyp polny wykazuje działanie antykrwotoczne, moczopędne, remineralizujące i antydegenerujące ściągające, hemostatyczne, hamuje różnorodne krwawienia, krwiotwórcze (przyczynia się do produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny, sprzyja normalnej miesiączce), gojące.
Świeży skrzyp polny ma właściwości pobudzające przemianę materii.
Skrzyp polny używany jest również zewnętrznie w formie wywaru, stosowanego do kompresów i obmywania, przy następujących problemach zdrowotnych: rany, owrzodzenia nóg, oparzenia, wysypki, stłuczenia, nowotwór owrzodzony, afty, odmrożenia, pomocniczo przy złamaniach kostnych (wspiera przyswajanie fosforu).

Sposób przygotowania:

Jedną łyżeczkę ziela skrzypu zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na około 10-15 minut.

Pić 1-2 razy dziennie.

Kąpiele w wywarze ze skrzypu polnego .


Garść skrzypu namoczyć w ok. 3,5 – 4 litry zimnej wody przez ok. 8 godzin. 
Następnie zagotować i przecedzić do wanny. 
Dolać ciepłej wody i kąpać się 20 – 30 minut.
UWAGA !!!! Kąpiel nie może być za ciepła! 
Skrzyp jest rośliną o bardzo dużej zawartości krzemu. W związku z tym, że spożywamy pokarmy o znikomej zawartości krzemu, roślina ta jest nam bardzo przydatna w celu podniesienia zawartości tego pierwiastka w naszym organiźmie. Jest on bardzo dobrze przyswajany przez skórę. 
Skrzyp polny zawiera krzem rozpuszczalny w wodzie, sole mineralne, flawonoidy,saponiny i garbniki.
Ma ogromny wpływ na nasze nadnercza, nerki, serce, krew, skórę, kości, włosy, paznokcie, naczynia krwionośne, żylaki i nie tylko... Kąpiel w odwarze ze skrzypu ma silne działanie detoksykujące. Radykalnie usuwa toksyny z tkanki podskórnej, co jest ważne w przypadku celullitu. Podczas kąpieli doświadczamy silnego działania ściągającego na skórę, czujemy jak ulega ona wzmocnieniu. Jest to ważne jeśli chcemy uwolnić się od skłonności do infekcji grzybiczych i wirusowych skóry. Daje też dobre efekty w detoksykacji zatruć metalami ciężkimi.

KĄPIELE W POSZWIE!!!!!

przygotować wywar j.w ale  proporcjonalnie mniej, wejść  do kabiny prysznicowej  zamoczyć poszwę (praną najlepiej w ekologicznych detergentach) i owinąć się nią.

Co jakiś czas puszczać po ściance kabiny gorącą wodę aby nie zmarznąć,można poszwę namaczać parę razy ,kiedy czujemy że przesycha(kąpiel taka powinna trwać ok.20min.)

Skład: ziele skrzypu 100%

Masa netto: 100g

Producent:Dary Natury

790
14 Przedmioty